Keuze gemaakt?
Is de opleiding Pabo-ALO iets voor jou? Voor studiejaar 2026-2027 kun je je inschrijven vanaf 1 oktober. Bekijk hieronder het stappenplan.
Controleer of je toelaatbaar bent

Controleer voor je je inschrijft nog één keer of je voldoet aan de toelatingseisen voor de Pabo-ALO.
Ga naar Studielink voor je inschrijfverzoek

Je regelt je inschrijving in Studielink. Woon je in Nederland, dan heb je hiervoor een DigiD nodig. Woon je in het buitenland? Dan lees je in Studielink wat je moet doen. Na je inschrijving in Studielink ontvang je een aantal e-mails die je helpen bij het inschrijfproces. Houd je inbox in de gaten en controleer ook je spambox. Let erop dat je je inschrijft voor 2 opleidingen: de ALO (variant Pabo-ALO) én de Pabo HvA (variant Pabo-ALO).
Doe mee aan de toelatingsprocedure

De toelating voor Pabo-ALO bestaat uit een aantal stappen, waaronder een aantal toelatingstoetsen en een toelatingstestdag. We hebben alle stappen voor je op een rij gezet.
Betaal het collegegeld

Je kunt pas met je opleiding beginnen als je je collegegeld hebt betaald. Dit moet uiterlijk de laatste dag voordat je start met de Pabo-ALO op de bankrekening van de HvA staan.