Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina

Waar ga je aan de slag?

Met een Sportkunde-diploma kun je aan de slag in verschillende werkvelden: sportcommercie, sportontwikkeling en topsport. In de sportcommercie draait het om de klant in een commerciële omgeving. Bij sportontwikkeling staat de deelnemer centraal, vaak in een inclusieve omgeving. En in de topsport richt je je op de atleet in een exclusieve, prestatiegerichte omgeving.

Sportcommercie

Sportcommercie draait om sport als business: sterke merken bouwen, waarde creëren én winst maken. Je werkt bijvoorbeeld bij een sportmerk, profclub, (inter)nationale sportbond, of een sportmarketing- of atletenmanagementbureau. Je kunt ook je eigen onderneming starten.

Voorbeelden van beroepen in sportcommercie:

  • Marketingmanager
  • Sponsormanager
  • Eventmanager
  • Accountmanager
  • Zaakwaarnemer

Sportontwikkeling

Hier werk je aan het verbeteren van sport én het inzetten van sport voor maatschappelijke doelen. Bijvoorbeeld bij een sportvereniging, bond, sportstimuleringsorganisatie of goed doel.

Voorbeelden van beroepen in sportontwikkeling:

  • Verenigingsmanager
  • Projectmanager
  • Programmacoördinator
  • Buurtsportcoach

Topsport

In de topsport draait alles om het ondersteunen van de atleet. Je kunt strategisch beleid ontwikkelen of juist praktische zaken coördineren, zoals trainingsprogramma’s. Je werkt bijvoorbeeld bij een talentenopleiding, bond, profclub of olympisch comité.

Voorbeelden van beroepen in topsport:

  • Teammanager
  • Topsportcoördinator
  • Performance manager
  • Technisch directeur

Carrières van Sportkunde-afgestudeerden

Afgestudeerden van sportkunde werken bij veel organisaties in sport, gezondheid en events. Je vindt ze bij internationale merken zoals Nike, adidas, Puma en Red Bull. Ook bij sportclubs en teams zoals Ajax en Team Visma | Lease a Bike.

Daarnaast werken ze bij organisaties als Topsport Amsterdam, House of Sports, TIG Sports, de KNVB, de Atletiekunie, ING, Le Champion, Sportservice, de Johan Cruyff Foundation en de gemeente Amsterdam.

Ondernemen na Sportkunde

Sommige studenten starten hun eigen bedrijf tijdens of na de opleiding. Bekende voorbeelden zijn Nationaal Bureau Sport Stimulering, Sportunity, blackbear, Social Checkpoint en SEG International.

Enthousiast?

Schrijf je in voor Sportkunde