Logo Hogeschool van Amsterdam - Link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam - Link naar startpagina
;

De leergang in het kort

Voor leerlingen en studenten is de rekenvaardigheid van invloed op hun toekomstmogelijkheden. Als deskundig rekendocent kun je helpen het rekenniveau van leerlingen en studenten te verhogen. Dus, heb jij affiniteit met rekenen en gecijferdheid en heb je zelf minimaal rekenniveau 3F? Ben je een docent rekenen in het vo/mbo of wil je dit worden? Schrijf je dan in voor dit post-hbo traject en behaal je bekwaamheid. Deze leergang wordt zowel via open inschrijving als incompany aangeboden.

Schrijf je in
(opent in een nieuw venster)
rekendocent-vo-en-mbo.jpg

Programma

Het stimuleren van rekenvaardigheden en gecijferdheid bij leerlingen in het voortgezet onderwijs en mbo-studenten is zowel belangrijk als uitdagend. Er zijn leerlingen en studenten die veel moeite hebben met rekenvaardigheden, bij sommigen is zelfs sprake van rekenangst. Hoe kun je hen als rekendocent motiveren voor rekenen en zorgen voor voldoende zelfvertrouwen? Hoe ziet de praktijk van het rekenonderwijs eruit, wat werkt en welke (actuele) wetenschappelijke kennis is hierover bekend? Tijdens deze leergang maak je kennis met diverse vraagstukken over het rekenonderwijs. De leergang is bovendien praktijkgericht; steeds staat centraal wat de kennis oplevert als je morgen een klas rekenles geeft en op welke manier je jouw leerlingen en studenten een stap vooruit kunt laten zetten.

Onderdelen

 

  • Dit post-hbo traject maakt je als docent rekenen bekwaam op de vier hoofdlijnen uit het ‘Raamwerk scholing en nascholing docent rekenen/gecijferheid vo/mbo’ (Wijers et al., 2023): vakdidactisch, vakinhoudelijk, pedagogisch en als professional in een onderwijsorganisatie.
  • Tijdens je stage voer je opdrachten uit aan de hand van de theorie uit de leergang en deze opdrachten verwerk je in een portfolio. Mogelijke opdrachten zijn het ontwerp, uitvoeren en evalueren van een lessenserie rekenen en het analyseren, diagnosticeren en remediëren van de rekenproblemen van een groep studenten of leerlingen.
  • Tijdens de leergang is één van de onderdelen het maken van een rekentoets op 3F-niveau.
  • Aan het eind van de leergang volgt een assessment in de vorm van een interview over je portfolio.

Doelgroep

Je bent een bevoegd docent en je werkt in of loopt stage als rekendocent in het mbo of vo. Het is tevens mogelijk deze leergang te organiseren voor een heel docententeam, binnen de eigen school. Neem daarvoor contact op met onze coördinator.

Cursusdagen

Bijeenkomst 1: 1 oktober 2026, bijeenkomst 2: 29 oktober 2026, bijeenkomst 3: 26 november 2026, bijeenkomst 4: 7 januari 2027, bijeenkomst 5: 28 januari 2027, toetsing: 5 maart 2027. De bijeenkomsten duren van 15:00 tot 19:00 uur.

Kosten

De kosten voor de open inschrijving bedragen € 1.780,- per deelnemer.

Toelating

Je bent een bevoegd docent in het mbo/vo en hebt een stage of werkplek als rekendocent. Voor het succesvol kunnen afronden van deze leergang is het van belang dat je zelf over minimaal rekenniveau 3F beschikt. Wil je kijken wat je huidige rekenniveau is ? Maak dan een Cito oefentoets.

Ga naar de oefentoets
(opent in een nieuw venster)

Tijdsinvestering

De leergang bestaat uit 6 dagdelen, waarbij aanwezigheid verplicht is. Daarnaast loop je minimaal 50 uur stage of werk je als rekendocent tijdens de duur van de gehele leergang. Verder dien je rekening te houden met een studielast van 12 uur per week. Voor de leergang staan 280 studielasturen (10 EC).

Groepsgrootte

De groep bestaat uit minimaal 10 en maximaal 25 deelnemers.

Wat levert deze leergang je op?

Deelnemers Wereldburgers voor de Klas
  • In de leergang wordt het lesgeven behandeld in rekenvaardigheden die aansluiten bij de belevingswereld van de student, zodat jij direct in de beroepspraktijk aan de slag kunt met de verworven kennis.
  • Je zult ervaren dat je als professionele rekendocent leerlingen en studenten kunt helpen bij het verbeteren van hun resultaten op het gebied van rekenen en gecijferdheid.
  • Door het succesvol afronden van deze leergang word je bevoegd docent rekenen in het vo wanneer je al een tweedegraadsbevoegdheid hebt of bekwaam docent vo (zonder tweedegraads bevoegdheid). Voor het mbo leidt deze cursus tot een verkort traject basisvaardigheden rekenen zoals die door het ministerie t.z.t. verplicht wordt gesteld.

Microcredentials; een erkend digitaal certificaat

Een microcredential is een erkend digitaal certificaat waarmee je iedereen kan laten zien welke kennis en vaardigheden je op welk niveau hebt behaald. En als je nog door gaat leren kan een microcredential jou mogelijk ook een vrijstelling opleveren. De Hogeschool van Amsterdam doet samen met 22 hogescholen en 12 universiteiten mee aan de pilot microcredentials.

werken-en-studeren-klas-deelijd-portrait.jpg
Lees meer over microcredentials

Heb je een vraag?

Neem contact met ons op

Neem voor inhoudelijke vragen contact op met coördinator Jantien Stam
[email protected](opent in nieuw venster)
Neem voor organisatorische vragen contact op met Team Leven Lang Ontwikkelen FOO
[email protected](opent in nieuw venster)
020 5995 563(opent in nieuw venster)
Telefonisch bereikbaar op werkdagen van 9.00 - 12.00

Inschrijven(opent in een nieuw venster)

Wil je je inschrijven voor de leergang Rekendocent vo en mbo? Dat kan! Je kunt je aanmelden via onderstaande link. Wil je deze leergang incompany volgen? Neem dan contact op met onze coördinator Jantien Stam via [email protected].

inschrijven-cursus.jpeg
Meld je aan voor deze leergang

Is dit de leergang voor jou?

Toch nog even verder kijken?