Economie en Management
InteressegebiedVraag jij je weleens af waarom geld wordt besteed aan bepaalde producten terwijl het veel slimmer zou zijn om te sparen of een ander product te kopen? Of zie jij jezelf mensen en middelen organiseren om doelen te bereiken? Lees dan snel verder.
Wat ga je doen in Economie en Management?
Economie en Management gaat eigenlijk over hoe mensen slimme beslissingen nemen met geld, organiseren en plannen om doelen te bereiken, en ideeën omzetten in producten of diensten die anderen waarderen. Dit kan je zowel in Nederland doen als internationaal. Onderaan deze pagina vind je de opleidingen binnen dit interessegebied.

- Financiën
Als je goed bent in cijfers en financiën, kun je in elke organisatie werken. Geld speelt altijd een rol. Je kunt je specialiseren op verschillende gebieden. Kijk eens naar de opleiding Accountancy of Finance & Control. Je kunt kiezen voor een tweejarige opleiding tot Associate degree of een vierjarige bacheloropleiding. Als je bredere interesse hebt in economie en je zou ook graag willen lesgeven, neem dan een kijkje bij de opleiding Leraar Economie.
- Management
Management is overal, in elke organisatie. Je zorgt dat mensen en middelen slim worden ingezet, teams gemotiveerd blijven en doelen gehaald worden. Je kunt alle kanten op: overheid, maatschappelijke organisaties, commerciële bedrijven, tech of juist de mode-industrie. Past dit bij je? Kijk dan naar de opleiding Human Resource Management, de opleiding Bedrijfskunde of de opleiding AMFI (richting Fashion & Management). Liever internationaal werken? Dan is de opleiding AMSIB International Business misschien wel iets voor jou.
- Marketing
Marketing gaat over het begrijpen van wat mensen willen en jouw product of idee laten opvallen — met social media, posters of events. Je kunt je specialiseren (bijv. sport) of het juist breder aanpakken zodat je overal kunt werken. Of je start een eigen bedrijf. Past dat bij je? Kijk dan naar de opleiding Commerciële Economie of de opleiding Communicatie.
Wil je juist merken bouwen in de mode? Check dan de opleiding AMFI (richting Fashion & Branding): je doet consumenten- en marktonderzoek, bedenkt merkconcepten en maakt een communicatiestrategie. Je werkt aan echte projecten, met digitale én traditionele middelen.- Business
Als je een eigen bedrijf wilt starten of als het je interessant lijkt om in het buitenland te werken of met het buitenland contact te hebben, dan biedt een opleiding in Economie en Management je vele mogelijkheden. Kijk eens naar AMSIB-International Business. Of wil je bedrijven leren verbeteren? Dan is Bedrijfskunde mogelijk een interessante opleiding voor jou. En misschien vind je dan ook Engineering: Technische Bedrijfskunde een interessante opleiding.
Zo kies je een opleiding
Neem je een tussenjaar of ga je direct studeren na het behalen van je diploma? Bereid je studiekeuze in beide gevallen goed voor. Bekijk de video hieronder en kom meer te weten over de mogelijkheden voor hulp bij je studiekeuze.
- Alle opleidingen
Bekijk alle opleidingen. Je kunt filteren op bijvoorbeeld interessegebied. Vind je een opleiding die je interessant lijkt en heb je vragen? Neem contact op met de opleiding. Bekijk alle opleidingen.
- Open dagen
Wil je meer weten over onze opleidingen, de sfeerproeven op locatie en al je vragen stellen aan studenten en docenten? Bezoek onze open dagen op locatie en online.
- Meelopen
Als je twijfelt tussen enkele opleidingen of hogescholen, meld je dan aan voor meelopen. Je kunt meelopen in een groep of meelopen met een student.
- Keuzecoach
Heb je geen idee waar je moet beginnen? Of zit je helemaal vast in je keuzeproces? Meld je aan voor een gesprek met een keuzecoach.
Opleidingen en cursussen Economie en Management
Hieronder vind je het overzicht van de opleidingen en cursussen die de HvA aanbiedt in de richting Economie en Management.