Beweeg de Toekomst
Community voor en door jongeren
Onderzoekers van living lab Beweeg de Toekomst kijken hoe je stap voor stap een community voor jongeren opbouwt en behoudt. En hoe organisaties in de wijk samenwerken. Denk aan jongerenwerk, sportclubs en scholen. Samen ondersteunen zij de community. Het doel is dat jongeren in Nieuw-West meer grip krijgen op hun lichamelijke en mentale gezondheid. Zij organiseren zelf activiteiten met sport, cultuur of lifestyle. Zo werken zij aan hun eigen ontwikkeling.
Jongeren in beweging houden

Het is steeds lastiger om jongeren te betrekken bij sportactiviteiten. Ook stoppen ze op jongere leeftijd met actief bewegen. Binnen onderzoeksproject Beweeg de Toekomst werken verschillende partijen samen aan een omgeving die jongeren stimuleert om te bewegen én aan de sportvereniging van de toekomst. Binnen het project wordt er samengewerkt tussen actieve en minder actieve jongeren, basketbalvereniging Apollo, de gemeente Amsterdam, Topsport Amsterdam en de HvA.
Contact
Nicky Nibbeling
Senior-onderzoeker
Nicky Nibbeling is docent bij de opleiding Toegepaste Psychologie en senior-onderzoeker bij het lectoraat Bewegen in en om de School. Ze werkt aan projecten die het bewegen in het voortgezet onderwijs stimuleren. Daarnaast is Nicky betrokken bij living lab Beweeg de Toekomst.
