Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina

Word ervaringsdeskundig professional met hulp van het KWF

Is jouw leven ontwricht geraakt door de diagnose kanker? Heb je je balans inmiddels weer teruggevonden en wil je jouw ervaring inzetten om anderen te ondersteunen? KWF Kankerbestrijding maakt het voor 50 mensen die de impact van kanker hebben ervaren mogelijk zich te laten opleiden tot ervaringsdeskundig professional. En er is nog plek. Iets voor jou?

Met de opleiding Associate degree Ervaringsdeskunigheid in Zorg en Welzijn word je opgeleid tot ervaringsdeskundig professional. Zodat je kunt meehelpen de zorg, ondersteuning en begeleiding beter aan te laten sluiten op de behoeften van mensen die kanker hebben (gehad).  

In samenwerking met KWF krijgen 50 studenten met een oncologische ervaring de mogelijkheid om de opleiding te volgen. KWF betaalt, mede dankzij de steun van de Nationale Postcode Loterij, het (instellings)collegegeld. Voorwaarde hiervoor is dat je in september 2025 aan de studie begint en ons helpt bij ons onderzoek naar de meerwaarde van ervaringsdeskundig professionals voor ondersteuning bij kanker. 

Ervaringen van studenten

Studenten Laura en Roselien vertellen over hun ervaring met de opleiding.  

Lees het verhaal van Laura: 'Ik moet mijn eigen verhaal op de achtergrond zetten'
Lees het verhaal van Roselien: ‘Laat zien dat je er bent’ 

Meer informatie

Lees op Word ervaringsdeskundig professional | KWF meer over de opleiding: Wat ga je leren? Wat kun je daarmee doen? En wat vraagt dit van jou?