Logo Hogeschool van Amsterdam - Link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam - Link naar startpagina

José Teunissen wordt decaan ad interim van FDMCI

Nieuws
Jose Teunissen

José Teunissen wordt per 1 mei 2026 benoemd tot decaan ad interim van de faculteit Digitale Media en Creatieve Industrie (FDMCI). Zij volgt Frank Kresin op, die sinds 16 maart gestart is als bestuurder van ArtEZ.

José Teunissen richt zich in de komende periode op de verdere ontwikkeling en positionering van de faculteit in een snel veranderend werkveld. Daarbij werkt zij aan keuzes in het onderwijs- en onderzoeksportfolio, mede in het licht van teruglopende studentaantallen, de financiële situatie en de HvA-brede ambities. Ook geeft zij richting aan de verdere ontwikkeling van de faculteit waarin technologische ontwikkelingen, zoals kunstmatige intelligentie, een belangrijke rol spelen. Als decaan van FDMCI levert zij daarnaast een bijdrage aan de strategische ontwikkeling van de HvA als lid van het centraal bestuurlijk overleg. Teunissen zal in mei en juni nog betrokken blijven bij de afronding van lopende werkzaamheden binnen AMFI, waaronder de verhuizing en de midterm review.

Teunissen is drie jaar geleden gestart als opleidingsmanager bij het Amsterdam Fashion Institute (AMFI), daarnaast is ze bijzonder lector Fashion & Identity. Voor haar start bij AMFI was ze decaan van de School of Design and Technology aan het London College of Fashion en Professor in Fashion Theory. Zij brengt meer dan dertig jaar ervaring mee in onderzoek en onderwijs in het hbo. Als lector bij ArtEZ was ze nauw betrokken bij de ontwikkeling van de creatieve industrie in Nederland.

“Gezien de urgentie heb ik besloten om te solliciteren op de functie. Ik ervaar dat de faculteit zich opnieuw moet positioneren en scherpe keuzes moet maken met het oog op financiële stabiliteit en een duurzaam, toekomstbestendig portfolio. Dat vind ik een uitdagende strategische opdracht die goed past bij mijn ervaring. Ik zet mij hier in de komende periode graag voor in, samen met medewerkers, de medezeggenschap en het College van Bestuur,” aldus José Teunissen.

Jopie Nooren: “Wij zijn blij dat José naar voren is gestapt om de komende tijd leiding te geven aan FDMCI. Binnen AMFI heeft zij laten zien dat zij inhoudelijk richting geeft op een mensgerichte wijze en dit combineert met het boeken van resultaten. Haar ruime ervaring en haar bekendheid met de faculteit en het beroepenveld maken haar bij uitstek geschikt voor de functie." 

De faculteit Digitale Media en Creatieve Industrie is de plek waar creativiteit, technologie en maatschappelijke ontwikkeling samenkomen. Met partners in de metropoolregio Amsterdam werken studenten en onderzoekers aan vraagstukken op het gebied van media, digital design, communicatie, ICT en mode. FDMCI leidt studenten op tot zelfstandige professionals en betrokken burgers, die met vakkennis, kritische en ondernemende houding werken aan oplossingen voor maatschappelijke transities. In een wereld die voortdurend in verandering is door disruptieve technologie wil FDMCI een leidende rol spelen in onderwijs, onderzoek en innovatie.

Foto: Bibi Veth