Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina
Nieuws

“Concertcultuur is erg gericht op de community. Iedereen kan daar echt zichzelf zijn”

Student Creative Business Marisha Cottington onderzocht hoe mensen gestimuleerd worden tot duurzame reiskeuzes naar concerten. Op die manier kan de verkeersdruk rond Amsterdamse Poort in Zuidoost worden verminderd. Je leest haar verhaal hieronder.

“Ik ben geboren en getogen in Amsterdam Zuidoost. Naast mijn studie ben ik student-assistent bij het lectoraat Creative Media for Social Change aan het project Ground for Wellbeing. In Tuindorp Oostzaan in Amsterdam Noord is de grond erg aan het verzakken, waardoor water vaak niet meer wegstroomt. In samenwerking met de bewoners wordt naar oplossingen gezocht. Wij maken een documentaire over hoe de bewoners terugkijken op die samenwerking. Ik maak de scripts en ik monteer de beelden. Ik hoop dat de mensen zich gehoord voelen door deze documentaire.  

Als kind was ik altijd bezig met video’s maken, en tv kijken natuurlijk. Tienerseries waren mijn genre. Op de middelbare school deed ik later een snuffelstage bij een lokale tv-zender. Daar heb ik het idee opgedaan om de media in te gaan, daarom ben ik Creative Business gaan studeren. Via het honours-onderwijs ben ik bij het project Samen Duurzaam op Weg gekomen. Toen klikte het bij mij van: je kan ook lekker bezig zijn met je eigen interesses zonder dat het heel schools hoeft te zijn.   

Voor Samen Duurzaam op Weg zochten we naar manieren om op een sociale en milieuvriendelijke manier de verkeersdruk op de Amsterdamse Poort te verminderen. In dat gebied heb je de Johan Cruyff Arena, AFAS Live en de Ziggo Dome. Daar vinden veel concerten plaats en dan slibt het verkeer dicht. Wij onderzochten hoe we reizen per CO2-neutrale touringbus mogelijk en aantrekkelijk kunnen maken voor mensen uit dorpen en slecht bereikbare steden. Ik vond het mooi om impact te maken op de omgeving waar ik al mijn hele leven woon. Ik interviewde concertgangers en buurtbewoners, maakte datavisualisaties en ik begeleidde één van de busritten.  

Ik heb altijd een grote liefde voor muziek en concerten gehad, dus dit project was voor mij perfect. Concertcultuur is erg gericht op community en het mooie is dat iedereen daar echt zichzelf kan zijn met anderen die geïnteresseerd zijn in dezelfde dingen. Ik kon nu die connectie voor anderen mede mogelijk maken, ook als ze meer afgelegen wonen. Zelf hoef ik maar vijf metrohaltes te reizen.  

Na het onderzoek ben ik bij het marketingbureau  van Universal Music Group beland. Daar werkte ik op de social mediaredactie. Ik ben me nu – terwijl ik mijn afstudeerscriptie schrijf – aan het focussen op een plek in de muziekwereld. Het heeft de naam een harde wereld te zijn, maar ik vind het een leuk werkveld.” 

Foto: Christa Romp

Het interview met Marisha Cottington is onderdeel van de reeks ToekomstTiendaagse. Hierin portretteren we tien studenten van de HvA en vragen hen naar wat ze op de hogeschool doen én in de toekomst willen gaan doen. Alle interviews zijn terug te lezen in ons jaarverslag dat eind juni zal verschijnen.