Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina
Nieuws

Gecijferdheid in het mbo

Monique Pijls houdt practorale rede

Donderdag 27 maart hield Monique Pijls haar practorale rede: ‘Gecijferdheid in het mbo’. Deze rede vormde de afsluiting van de gelijknamige conferentie en het publieke begin van haar practoraat.

Met waardering kijken we terug op de landelijke conferentie in Hotel & Congrescentrum De Reehorst in Ede. 

De dag werd geopend door Natascha Prins (Kennispunt MBO Taal en Rekenen) en Erik Degen (Coöperatie Examens MBO). Na de opening volgde de plenaire lezing door Jan Bransen (Radboud Universiteit Nijmegen).

‘Op schouders van reuzen’, zo begon Monique haar practorale rede. In de afgelopen jaren is er al veel werk verzet op het gebied van gecijferdheid in het mbo. Maar de kennis en materialen die er zijn, worden nog lang niet in alle opleidingen gebruikt. Daar is werk aan de winkel. Een van de speerpunten van het practoraat is de verbinding tussen de beroepsgerichte vakken en rekenen.

 

Detachering

Monique Pijls is voor een periode van vier jaar gedetacheerd vanuit de Hogeschool van Amsterdam, lectoraat Didactiek van de Bètavakken, om te werken als practor bij het ROC van Amsterdam (locatie MBO College West).