Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina
Evenement

Woorden voor Palestina

Tussen machteloosheid en troost in tijden van onrecht

Meld je hier aan
(opent in nieuw venster)

Hoe vind je zingeving in tijden van onderdrukking en onrecht? Wat doe je met je verdriet, je machteloosheid, je verlangen om iets te betekenen? 

🗓️ Woensdag 1 oktober 2025
⏱️ 16.30 - 17.30 uur (inloop 16:15)
📍 FLOOR - Wibautstraat 3b
♿️ Rolstoelvriendelijk
💎 Gratis toegang

Tijdens dit programma komen kunstenaars, denkers en performers samen om ruimte te maken voor rouw, reflectie en troost. Via muziek, poëzie en gesprek geven zij woorden aan het onnoembare, en bieden zij houvast in een tijd die voelt als machteloos. 

Met spoken word van Asmae Ammadaou, handvatten van Maya-Nora Saaid en moderatie door Nawa Sira van Sluijs. 

 

Asmae Amaddaou

is schrijver, poëet en spoken word artiest. In 2023 studeerde ze af aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Vorig jaar werd ze geselecteerd voor het Slow Writing Lab van het Letterenfonds, en maakte ze samen met literaire organisatie Mooie Woorden een trilogie over macht. Eerder stond ze op podia van Mensen Zeggen Dingen, Lowlands, Paradiso en de Poëzieboys. Ook toerde ze met de Vrouwejaars Conference en maakte ze haar tv-debuut. Afgelopen november heeft ze bij De Bezige Bij getekend voor haar debuut poëziebundel. Een ode aan de vele vormen die liefde & geweld aannemen in de Marokkaanse diaspora.

 

Maya-Nora Saaid

is een social media producer en journalist voor het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Maya-Nora werkt aan het verschuiven van de westerse kijk op het Midden-Oosten en Noord-Afrika door middel van het maken van explainer video’s. Ze werkt voor Middle East Eye en diverse andere platforms. Haar meest opvallende succes was toen ze Siri, de virtuele assistent van Apple, vroeg hoe laat het was in Palestina en Israël. Aanvankelijk wist Siri niet hoe laat het was in Palestina, maar nadat dit viraal ging en haar TikTok-account werd geblokkeerd, kan Siri nu wel herkennen hoe laat het is in Palestina.

Nawa Sira van Sluijs

is documentairemaker/filmmaker, presentator en allround creative. Haar werk richt zich op het bieden van een platform voor verhalen die niet alleen sociale kwesties aankaarten, maar ook de schoonheid en kracht van persoonlijke ervaringen belichten. Ze regisseerde de documentaires 'Ik Besta Niet' en 'Mirage', die thema’s als identiteit en maatschappelijke uitdagingen onderzoeken. Daarnaast is Nawa Sira als presentator actief voor onder andere Omroep Zwart en Radio1, en modereert zij diverse evenementen en programma’s.