Logo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpaginaLogo Hogeschool van Amsterdam – link naar startpagina
Nieuws

Kick-off innovatief Europees mode onderwijsproject CIRCUFash

Op 13 maart 2026 vindt de officiële kick-off plaats van het internationale Erasmus+ project Circular Urban Fashion: Europe’s Inclusive Renaissance (CIRCUFash) bij het Amsterdam Fashion Institute (AMFI). Dit ambitieuze project, dat loopt van 2026 tot 2027, brengt mode, identiteit en maatschappelijke verantwoordelijkheid samen in een vernieuwend modeonderwijs.

Een nieuw tijdperk voor modeonderwijs 

CIRCUFash is een samenwerking tussen het AMFI en diverse Europese partners en wordt gecoördineerd door de Hogeschool van Amsterdam. Het project richt zich op het ontwikkelen van nieuwe onderwijspraktijken die bijdragen aan een circulair, inclusief en sociaal rechtvaardig modesysteem. Het sluit direct aan bij de visie van Fashion Design & Identity, waarin mode wordt gezien als een culturele praktijk verweven met sociale context, machtsverhoudingen en identiteitsvorming. 

Kick-off bijeenkomst 

Tijdens de kick-off op 13 maart zullen de internationale partners elkaar ontmoeten en de projectvisie afstemmen. De bijeenkomst biedt een platform voor het presenteren van de verschillende focuspunten, geleid door vooraanstaande partners. Er zullen gezamenlijke planningssessies plaatsvinden om taken, tijdlijnen en samenwerking te coördineren. Belangrijke thema's zoals inclusie, digitale tools en betrokkenheid van belanghebbenden zullen worden besproken. 

Een blik op de toekomst 

CIRCUFash streeft ernaar om leeromgevingen te creëren waarin identiteit, vakmanschap en sociale impact centraal staan. Het project zal naar verwachting resulteren in innovatieve onderwijsconcepten voor circulaire en inclusieve mode, evenals tools en methodes voor docenten en studenten. Bovendien zal het toegankelijke onderwijsmodellen onderzoeken voor mensen met verschillende achtergronden en een Europees netwerk van ontwerpers, docenten en sociale mode-initiatieven opbouwen. 

Lees hier meer over het project CIRCUfash