Artificial Intelligence (AI) in de zorg

Tijdens de jaarlijkse AMC Alumni Aktueel met het thema Artificial Intelligence (AI) in de zorg hield lector Bert Bredeweg een lezing over ‘Kunstmatige Intelligentie in het Onderwijs’ waarbij hij een overzicht gaf van opvallende ontwikkelingen in het veld sinds de Dartmouth workshop in 1956.
Bert Bredeweg, lector Didactiek van de Bètavakken, was een van de genodigde sprekers en gaf met zijn lezing ‘Kunstmatige Intelligentie in het Onderwijs – Korte reflectie’ een overzicht van opvallende ontwikkelingen in het veld sinds de Dartmouth workshop in 1956. AMC Alumni Aktueel wordt jaarlijks georganiseerd voor de leden van AMC Alumnipunt. Dit jaar was de bijeenkomst op zaterdag 29 maart. Tijdens deze 15e editie was het thema: Artificial Intelligence (AI) in de zorg.
Andere sprekers en thema's
- Opening door de voorzitter - Thomas van Gulik, emeritus-hoogleraar Chirurgie
- AI wordt een copiloot in de zorg - Azam Nurmohamed, Internist-nefroloog, Amsterdam UMC
- De (te?) grote belofte van AI in de radiologie - Inez Verpalen, Postdoc onderzoeker, Radiologie, Amsterdam UMC
- AI helpt hoog-risicovaataandoeningen voorspellen - Kak Khe Yeung, Vaatchirurg, Amsterdam UMC en Spaarne Gasthuis
- Muzikaal intermezzo: ‘AI’ - Piet van Eeghen, muzikant/cabaretier
- AI in het zorginnovatieproject ‘Follow Me’ - Frank Bennis, Universitair docent, Kindergeneeskunde/Interne Geneeskunde, Amsterdam UMC
- Toepassingen van AI in de beeldende kunst - Menno Dudok van Heel, Hoofd Kunstzaken, Amsterdam UMC
De bijeenkomst werd gehouden in het OBA-theater, Oosterdokskade 143, Amsterdam.