Madrid en de Corona crisis

Gepost op: 8 okt 2020 | AZ faculteit Digitale Media en Creatieve Industrie

2020 heeft goed laten zien dat niet alles in het leven gaat zoals je hoopt. Al super lang keek ik ernaar uit om een minor in het buiteland te gaan volgen. En dit jaar was het eindelijk zo ver. Lang weg, een nieuwe omgeving, nieuwe mensen en nieuwe ervaringen. Maar spoiler alert: door corona ging het allemaal net even anders. De 1,5 maand die ik er was, was geweldig en ga ik nooit vergeten. Ik kan me voorstellen dat 4 maanden in Madrid nog beter zou zijn. Dus heb je de kans om een minor in het buiteland te gaan volgen? Doen!

Het maken van een top 3 voor de minor vond ik best lastig. Er zaten namelijk veel leuke bestemmingen tussen. Maar uiteindelijk koos ik ervoor om Madrid op 1 te zetten, vooral door de vakken die ze aanboden. En daarnaast natuurlijk ook omdat Madrid me een hele leuke stad leek.
Eenmaal aangekomen in Madrid had ik ongeveer een week totdat de intro dag was. Zo kon ik even wennen aan de stad, m’n huisgenoten leren kennen en daar nog wat dingen regelen voor m’n kamer. Op de intro dag bleek meteen hoe makkelijk het was om nieuwe mensen te leren kennen. Vooraf hadden we met wat HvA studenten die in Madrid waren een groepsapp gemaakt zodat we alvast konden meeten, en zo samen naar de intro dag konden gaan. Dat gaf toch wel een fijn gevoel. Maar de groep werd al snel groter, en meteen leerden we verschillende nieuwe mensen kennen.
Na de intro dag begonnen de lessen nog niet meteen. We kregen eerst 2 weken de mogelijkheid om bij wat vakken te kijken, om zo te bepalen of je het vak wel of niet wilde gaan volgen. Voordat je naar Madrid gaat moet je natuurlijk je vakken al opgeven, maar de kans is aanwezig dat sommige vakken al vol zitten, of helemaal niet met elkaar in een rooster passen. Dus verheug je niet al te veel op de vakken die je opschrijft. Van de 6 die ik er had opgeschreven, heb ik er uiteindelijk 2 kunnen volgen. En de rest waren andere vakken die ik in Madrid heb gekozen, die uiteindelijk ook leuk waren. Maar misschien toch wel even goed om te weten.
De lessen die ik volgde waren vooral in de ochtend. Veel begonnen er al om 8 of 9, dus lekker vroeg. Op het begin was dit nogal wennen, maar daardoor was je wel vaak al rond 12 uur klaar met je lessen. Dus na school was er genoeg tijd om de stad in te gaan en leuke dingen te doen. Vanaf waar ik woonde was het 20 minuten om op de universiteit te komen, dus dat was goed te doen. Dit is misschien wel iets om even naar te kijken voordat je een kamer huurt. Het niveau van de vakken was goed te doen, en de docenten vond ik ook erg aardig en behulpzaam.
Wat ik vooral leuk vond om te doen in m’n vrije tijd was lekker naar het park gaan, door de stad lopen of bij leuke cafés wat eten en drinken. En die zijn er genoeg. Ik deed dit of met m’n huisgenoten of met andere studenten. En in de avond waren we ook vaak bij restaurants of bars te vinden. In de weekenden zijn we een paar keer met de bus naar plekjes in de buurt geweest om bijvoorbeeld te gaan hiken of om gewoon een dagje naar een andere stad te gaan zoals Toledo en Segovia. Je kunt een studenten OV regelen, voor zo’n 20 euro in de maand, waarmee je ook gratis naar andere steden in de regio kunt.
In Madrid heb je ook verschillende organisaties die van alles organiseren. Zo zijn er danslessen, kooklessen, feestjes en dag tripjes naar verschillende steden in de buurt. Toen ik eenmaal een beetje gesetteld was in Madrid, begon ik tripjes naar andere steden te plannen, want in de eerste maand was dit er nog niet van gekomen. In mijn geval heb ik deze tripjes nooit kunnen maken want na 1,5 maand zat ik helaas alweer in het vliegtuig terug naar Nederland. Maar ik zou dit zeker doen. Want terwijl je in Madrid studeert, is dit ook echt een mooie mogelijkheid om de rest van Spanje te ontdekken en lokale feestdagen etc te bezoeken. In Madrid zelf is er ook genoeg te doen, maar binnen een paar uur met de bus of trein zit je zo in een andere stad.
Ik zou hier niet te lang mee wachten, en echt alles uit je buitenland ervaring proberen te halen. Ga naar lokale festivals (zoals Spaans carnival), boek een trip, ga naar salsa lessen en plan je dagen vol met leuke dingen. Want voor je het weet zit je weer in Nederland.
Mijn buitenland ervaring is helaas totaal niet geweest zoals ik had gehoopt. Ziekenhuisbezoek (waar ze haast geen Engels spraken) en daarnaast ook nog eens de Corona crisis waardoor we weer terug naar huis moesten. Als je de kans hebt om een minor in het buitenland te doen, waar dan ook, ga! Je leert zo veel leuke mensen kennen, de ervaring van een langere tijd in een andere stad in het buitenland wonen is ook iets waar je veel van leert over jezelf en het is een kans die je niet veel vaker gaat krijgen. Ookal was mijn Madrid ervaring maar 1,5 maand ipv 4, ik kijk er met veel plezier op terug en zou het zo over willen doen.