Hogeschool van Amsterdam

HvA Bibliotheek

RefWorks stopt per juli 2022

Per 1 juli 2022 biedt de Bibliotheek RefWorks niet meer aan. Tot die tijd kun je RefWorks nog gerust gebruiken. Zorg er wel voor dat je uiterlijk in juni 2022 overstapt naar een andere citatietool, zodat je referenties bewaard blijven.

RefWorks stopt: Wat betekent dit voor jou?

  • Je kunt uiterlijk tot 1 juli 2022 gebruik blijven maken van RefWorks zoals je gewend bent.
  • Vanaf 1 juli 2022 heb je geen toegang meer tot RefWorks en jouw referenties.
  • Wil je je referenties behouden? Exporteer ze dan op tijd naar een ander (gratis) citatieprogramma, zoals Mendeley of Zotero. Voor het exporteren zijn er handleidingen beschikbaar. Kijk bij de desbetreffende tool.
  • Met enkele handelingen kun je je folderstructuur overnemen in de andere citatieprogramma's. Maar er zijn ook onderdelen die je niet kunt exporteren:
    • Attachments (fulltext)
    • Tags
    • Notes
  • Documenten waarin je al met RefWorks hebt gewerkt, zijn niet compatibel met andere programma’s. Er zijn twee opties:
    1. Je rondt eerst je document af en stapt daarna pas over op een ander citatieprogramma, zoals Mendeley of Zotero.
    2. Je verwijdert de RefWorks Field Codes en slaat het document onder een andere naam op. Daarna kun je vanuit een ander programma de referenties opnieuw invoegen (= de platte referenties vervangen) en nieuwe referenties aanvullen.

Handleidingen

Je kunt je huidige referenties in RefWorks exporteren naar een ander programma. Bekijk de handleidingen voor het exporteren en importeren.

Vragen?

Neem contact op met de contactpersoon van jouw faculteit. De betreffende informatiespecialist van de Bibliotheek helpt je graag verder.

Faculteit

Contactpersoon

E-mail

Telefoonnummer

FBE Kitty Berteling k.berteling@hva.nl 06 211 589 97
FBSV

Esther Verloop

Daniela Hesmer

e.verloop@hva.nl

d.i.hesmer@hva.nl

06 528 250 14

06 211 563 35

FDMCI Jaroen Kuijper j.r.kuijper@hva.nl 06 211 564 22
FG Esther Verloop e.verloop@hva.nl 06 528 250 14
FMR Jolanda Kleen j.i.kleen@hva.nl 06 211 563 34
FOO Sjoerd van Daalen s.p.van.daalen@hva.nl 06 211 550 92
FT Daniela Hesmer d.i.hesmer@hva.nl 06 211 563 35
Gepubliceerd door  HvA Bibliotheek 26 november 2020