23/11/2011 Symposium Onderzoek en praktijkontwikkeling in de publieke sector

Vanuit de wens om de dagelijkse praktijk van zorg- en dienstverlening te verbeteren is de vraag naar toepasbare kennis toegenomen. De overheid en de beroepspraktijk willen een doelmatig gebruik van de beperkte financiële middelen. Cliënten en cliëntenorganisaties vragen om effectieve manieren om passende zorg te bieden. Kennis over effectieve praktijken en interventies helpen om de gekozen manier van werken te professionaliseren, te verantwoorden, te positioneren en betaalbaar te houden.

Onderzoekers en praktijkorganisaties staan hierbij gezamenlijk voor een complexe opdracht. Het ontwerpen en uitvoeren van praktijkgericht onderzoek stelt hoge eisen aan de kwaliteit van onderzoekers en de onderzoeksopzet. En het vergt een grote betrokkenheid van de praktijk.

 

Dit  symposium is bedoeld om kennis en inzicht te delen over hoe praktijkgericht onderzoek kan bijdragen aan het ontwikkelen van kennis en het verbeteren van de beroepspraktijk. Inspirerende voorbeelden van praktijkgericht onderzoek bieden u inzicht in de belangrijkste vraagstukken en dilemma’s die onderzoekers en praktijkorganisaties tegenkomen.

Organisatie
Het symposium Onderzoek en praktijkontwikkeling in de publieke sector wordt georganiseerd door het Kenniscentrum Maatschappij & Recht van de Hogeschool van Amsterdam in samenwerking met de NOSMO (Nederlandse Organisatie van Sociaal Methodologisch Onderzoek) en de  Alumnikring Andragologie van de Universiteit van Amsterdam.

Ochtendprogramma
Jet Bussemaker, rector HvA en lid CVB UvA/HvA opent om het congres. Daarnaast staan de volgende keynote speakers centraal in het ochtendprogramma:

Louis Tavecchio is uw dagvoorzitter.

Ter ere van Victor van den Bersselaar, onderzoeker bij het Kenniscentrum Maatschappij en Recht, die op 3 november jl. is overleden, wordt de dag afgesloten met een bijdrage van Harry Kunneman met de titel “Bestaansethiek als pijler van praktijkontwikkeling: een hommage aan Victor van den Bersselaar”

Workshopaanbod in de middag

“De cliënt als medeonderzoeker” door Harrie van Haaster, oprichter van van het Instituut voor Gebruikers Participatie en Beleid (IGPB), met een reactie door Wilma Scholte Op Reimer, lector Evidence Based Nursing aan de Hogeschool van Amsterdam.

“De mogelijkheden van actie- en handelingsonderzoek  aan de hand van voorbeelden” door Annemarie Wagemakers, universitair docent Gezondheid en Maatschappij aan de Universiteit Wageningen, en Ben Boog, zelfstandig consulent en trainer participatief en kwalitatief onderzoek en docent methodologie van de master Kunsteducatie aan de Hanzehogeschool Groningen en de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden.

“(Botsende) waarden en normen in praktijkgericht onderzoek”Gaby Jacobs, lector Professionele waarden in kritische dialoog bij Fontys Opleidingscentrum Speciale Onderwijszorg.

“Implementeren: determinantenanalyse” en “Implementeren: invoering en borging” door  Leonieke Boendermaker, lector Implementatie in de jeugdzorg aan de Hogeschool van Amsterdam en senior onderzoeker bij Orthopedagogiek aan de Rijksuniversiteit Groningen en Margot Fleuren, senior onderzoeker TNO  Preventie en Zorg.

“Hoe om te gaan met de complexiteit van een sociaal probleem?” door Dorien DeTombe, werkzaam geweest bij Universiteit van Utrecht en TU-Delft, en  “COMPRAN en PSO, een eerste vergelijking” door Joan van Aken, professor Organisatiekunde aan de faculteit Technologie Management van de TU/e.

“Praktijkgericht onderzoek vraagt om pragmatisch evalueren” door Yvonne Jansen, onderzoeker bij TNO.

“Spelsimulatie als onderzoeksmethode” door Bart van Linder, trainer, adviseur en coach bij Actor Adviseurs, en Janneke van Mens –Verhulst, emeritus bijzonder hoogleraar Theorie en praktijk van de Vrouwengezondheidszorg aan de Universiteit voor Humanistiek.

“De relatie tussen handelingsonderzoek en de reflectieve professional in de risicomaatschappij” door Sjaak Khonraad, lector Integrale Veiligheid aan de Avans Hogeschool.

Download programma

Deelname en aanmelden
Het symposium heeft inmiddels plaatsgevonden.

Foto’s evenement
Kijk op het webalbum voor de foto’s van dit evenement.

Deel:
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • email
  • Print