Deze melding verbergen X

De HvA maakt op haar websites gebruik van cookies. Meer info

Ouders en verzorgers
Home separator Een studie kiezen separator Ouders en verzorgers

Ouders en verzorgers

Het studiekeuzeproces

Alleen al bij de Hogeschool van Amsterdam kan uw zoon of dochter kiezen uit meer dan 80 opleidingen. Zoveel mogelijkheden maken het keuzeproces niet makkelijker. Meer dan 10% van de studenten valt in het eerste jaar uit omdat zij zich van tevoren niet goed hebben georiënteerd. De hogeschool organiseert daarom (soms ook samen met de Universiteit van Amsterdam) oriëntatie- en voorlichtingsactiviteiten op eigen locaties en op de verschillende middelbare scholen. Docenten en decanen in het voortgezet onderwijs worden door de HvA op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen in het hoger onderwijs en ze ontvangen jaarlijks alle brochures en folders met opleidingsinformatie. Zij kunnen u en uw kind dus al een flink eind op weg helpen met het studiekeuzeproces.

Om u een idee te geven wat dit studiekeuzeproces inhoudt en hoe u daarbij uw kind kunt helpen, hebben wij een overzicht van de fasen en de activiteiten gemaakt. Tevens vindt u hier suggesties hoe u uw zoon of dochter kunt begeleiden in het studiekeuzeproces.

Als ouder wenst u uw kind een goede toekomst toe. Als uw kind gaat studeren hoopt u natuurlijk dat uw kind de juiste studiekeuze maakt en kiest voor een kwalitatief goede onderwijsinstelling. U probeert uw kind zo goed mogelijk te ondersteunen en te begeleiden in het studiekeuzeproces.

Op deze site willen wij u daarom graag wat achtergrondinformatie geven over de Hogeschool van Amsterdam en een overzicht geven van de middelen en mogelijkheden die wij uw kind kunnen bieden in het studiekeuzeproces.

Workshop: Hoe kan ik als ouder helpen bij de studiekeuze van mijn kind?

Voor u als ouder is het studiekeuzeproces van uw kind misschien wel net zo spannend als voor uw zoon of dochter zelf. Het kan lastig zijn om een open gesprek over studiekeuze aan te gaan. Dit terwijl ouders, bewust of onbewust, vaak een grote rol spelen bij de studiekeuze van hun kind en hierbij ook juist kunnen helpen.
De HvA biedt daarom een workshop voor ouders waarbij een studiekeuzecoach ingaat op het proces van studiekiezen, uw rol hierin en hoe u hier op een constructieve manier mee om kunt gaan. Naast wat uitleg, discussie met andere ouders en een aantal praktische tips ontvangt u tijdens de workshop een aantal opdrachten waaraan u thuis met uw kind kunt werken.

Datum: dinsdag 16 april 2013
Locatie: Kohnstammhuis (lokalen volgen)
Tijdstip: 19.30 – 21.00 uur (19.00 uur inloop)

Aanmelden voor de workshop

Judith en Frank, ouders van Jeroen (17 jaar, eindexamen 5 havo)


Jeroen heeft nu vier opleidingen op zijn wensenlijstje staan. Best lastig. Soms vragen we ons af of hij er wel aan toe is.

Toen hij in 4 havo zat zijn we al samen naar open dagen gegaan, maar een kind van 16 kan zich nog nauwelijks een voorstelling maken hoe het is op zo’n hogeschool.
Als wij al die brochures zien, zijn we helemaal enthousiast en hij weet het gewoon nog niet. Hij moet dat proces zelf doormaken; daar zijn we ons wel bewust van. Daarom stimuleren we hem vooral en wijzen we hem op de kansen die hij op dit moment heeft. Maar we zullen hem nooit een keuze opdringen, dan maar liever een jaartje werken na zijn eindexamen.